Wojciech Kuczok wraca do świata powieści. Z przytupem.

fot: Radek Kobierski

Autor „Gnoju” postawił kropkę w swojej najnowszej książce, wydawca jest zadowolony, premiera już w kwietniu. Tak wygląda sprawa w skrócie. A ze szczegółami? Powieść będzie miała premierę 11 kwietnia, a w świat wypuści ją Wydawnictwo Od Deski Do Deski. O czym będzie „Czarna”?

Jeremi jest zamożnym, przystojnym mężczyzną, wspaniały ojciec i świetny przedsiębiorca. Tylko ma jeden problem – potrafi myśleć o Beacie już tylko jako żonie i matce swoich dzieci. Maryśka miała być dla niego namiętną przygodą tylko na chwilę. Sam Jeremi gubi się w swoich uczuciach, nie przypuszczał też, że kochanka może go pokochać miłością aż do granic obłędu. Czarna jest małą miejscowością, plotki szybko docierają do rodziny Maryśki i rodziny Jeremiego.

Pisałem „Czarną” z naiwną wiarą w to, że uda się uniknąć spoilera chociaż w zapowiedziach. – mówi Kuczok. To jest herstory na takich samych prawach jak history. Delirio amoroso może się trafić każdej/każdemu. W tym przypadku trafiło się z wyjątkowo tragicznym skutkiem.

Dotychczas w serii „Na F/aktach” ukazało się pięć książek. W połowie lutego premierę będzie miała szósta – „Ostatnia wizyta”. Jej autorem jest Jacek Ostrowski.