Znana reżyserka napisała książkę o boreliozie

Magdalena Piekorz, fot: Uniwersytet Śląski

Fani literatury znają Magdalenę Piekorz jako reżyserkę filmu „Pręgi”, który powstał na podstawie „Gnoju” Wojciecha Kuczoka. Już piętnastego maja w księgarniach pojawi się „Nieobecność” – książka Piekorz oparta na prawdziwej historii zmagań reżyserki z boreliozą.

Dramatyczna opowieść o próbie, na jaką potrafi wystawić życie, i przezwyciężaniu słabości nieposłusznego ciała. Historia o tym, co może się stać, kiedy wszystko w jednej chwili wywraca się do góry nogami. To także gorzka relacja o służbie zdrowia: systemie bezradnym wobec choroby, która nie jest jeszcze do końca zbadana. To wreszcie opowieść o upadku i rozpaczliwej walce o życie.

Ta historia zaczyna się jak romans…

Pola jest tancerką Opery Wrocławskiej. Wraca z urlopu na próby spektaklu „Giselle”, w którym chciałaby zagrać tytułową rolę. Zatrudnienie przez dyrekcję teatru nowego choreografa daje nadzieję, że zmieni się także obsada, na co Pola po cichu liczy. W pociągu, którym wraca do rodzinnego Wrocławia, kobieta poznaje 35-letniego Krzysztofa. Mężczyzna jest nią wyraźnie zainteresowany. Mimo początkowych trudności znajomość zaczyna się rozwijać.

Rozpoczynają się próby do spektaklu. Na krótko przed premierą Pola zaczyna źle się czuć. I choć Krzysztof uważa, że to zwykłe zmęczenie i stres, dziewczyna wie, że jej organizm nigdy się tak nie zachowywał. Mimo to „stawia się do pionu” i nie opuszcza spektaklu. Współautorką książki jest Ewa Kopsik. „Nieobecność” ukaże się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.