Gdybym rok temu powiedział, że zaczynam robić spotkania w sieci, to pewnie wysłalibyście mnie do najbliższego psychiatry. Co więcej, pewnie bym z tej propozycji skorzystał, bo przecież imprezy odbywały się często, było ich dużo, nikt nie wiedział, co czai się za rogiem oraz jakie będą tego konsekwencje. Gdy w maju zrobiłem z Jakubem Ćwiekiem Viralowe Targi Książki, to sami nie wiedzieliśmy czy to wszystko zadziała. Później wirtualne targi zaczęli robić możni tego świata, z którymi ani nie mogę, ani nie chcę iść na zderzenie czołowe. Czym jest Salon Smaku Książki? Cyklem spotkań w sieci, których we wrześniu będzie dwanaście, wszystkie na żywo. Będzie aż osiem paneli, trzy spotkania „sam na sam”, a także jedna prelekcja. Czy Salon się Wam spodoba? Mam nadzieję, ale jeśli macie juz uwagi/sugestie w kontekście programu, to dajcie znać. Niczego nie zmienię, ale na przyszłość jestem otwarty na Wasze pomysły. Do zobaczenia w najbliższą sobotę!
10:00 „Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 2020 – nowa rzeczywistość, nowe wyzwania”. Porozmawiam z Grażyną Grabowską, prezes Targów w Krakowie oraz Hanna Grudzińską, redaktor naczelną Wydawnictwa Marginesy.
11:00 „Nowości z przeszłości”, czyli jak wygląda praca w antykwariacie, dlaczego stara książka nie zawsze jest coś warta, a także o wyszukiwaniu kolekcjonerskich perełek i nadchodzącej aukcji online Antykwariatu Kwadryga. Moimi gośćmi będą Artur Jastrzębski oraz Marcin Gałązka.
12:00 Panel dotyczący tegorocznej Nocy Księgarń. Jak koronawirus utrudnił zorganizowanie imprezy, jakich gości i gdzie możemy się spodziewać w październiku?
13:00 „Taniec pszczół i inne opowiadania o czasach wojny”. O zbiorze opowiadań porozmawiam z Marią Paszyńską, Magdą Knedler oraz Maciejem Siembiedą. Kliknijcie tutaj, jeśli chcecie przeczytać więcej o książce.
14:00 Przepytam Marka Stelara na temat „Blizn” – jego najnowszego kryminału. Więcej o książce tutaj.
15:00 „Książka na ekranie, czyli jak zamienić słowa w obraz?”. O tym porozmawiam z Ałbeną Grabowską, Igorem Brejdygantem i Jarosławem Sokołem.
16:00 Maciej Siembieda porozmawia ze swoimi gośćmi o prywatności w Internecie. Jak daleko można dopuścić czytelnika, a może nie ma żadnych granic? W panelu wezmą udział: Magdalena Witkiewicz, Vincent V. Severski, a także Robert Małecki.
17:00 Marcel Woźniak opowie o „Tyrmandzie. Pisarzu o białych oczach” – czyli swojej najnowszej książce, która ukaże się w październiku.
18:00 Janusz Szostak opowie mi o poszukiwaniach Iwony Wieczorek, ale też o tym, jak przekonać gangsterów do rozmowy z człowiekiem mediów. Porozmawiamy też o „Otchłani grzechu” oraz kolejnych pomysłach na książki znanego dziennikarza śledczego.
19:00 Przedpremierowe spotkanie z Anną Kańtoch o „Wiośnie zaginionych”
20:00 „Opowieść czy nawalanka? Miejsce gier komputerowych w uniwersum popkultury”. W panelu udział wezmą: Krzysztof Zajas, Jakub Szamałek, Tomasz Majkowski
21:00 Co nowego w skandynawskim kryminale? Na kogo powinniśmy zwrócić uwagę? Czy ktoś dopisze kolejne tomy sagi „Millenium”? O tym, a także o wielu innych tematach związanych z kryminałem porozmawiam z Katarzyną Tubylewicz, Natalią Kołaczek (Szwecjoblog) oraz Rafałem Chojnackim (deckare.pl)