Znamy nominacje do Kryminalnej Piły!

www.unsplash.com/Matt Artz

Emocje sięgnęły zenitu, organizatorzy podgrzewali atmosferę, bo niektórzy przez cały dzień odświeżali profil Kryminalnej Piły. W końcu są! Jedni się cieszą, inni smucą – jak to w życiu. Jedno jest pewne. Ktoś z poniższej piątki zgarnie tegoroczną nagrodę. Kto? O tym przekonamy się już w kwietniu. Łapcie komentarze nominowanych, które będą się pojawiały w miarę ich zdobywania. Nie wszyscy mogą odebrać telefon, albo dać się złapać na Facebooku 😉 Nominowani to: Małgorzata Rogala, Robert Małecki, Jacek Ostrowski, Ryszard Ćwirlej, Marek Krajewski. 

Robert Małecki: „Ta nominacja jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i nobilitacją. Cieszę się jak dziecko, bo konkurencja była ogromna i wytrawna! Mam nadzieję, że jurorom przypadł do gustu nie tylko mój nowy bohater, komisarz Bernard Gross, ale również  zimowy obraz Chełmży, niewielkiego miasta pod Toruniem, którego powieściowi mieszkańcy skrywają swoje mroczne tajemnice”.

Małgorzata Rogala: O matko, weszłam na Facebooka, a ludzie piszą, że „Grzech zaniechania” nominowany do Kryminalnej Piły. Jedyna kobieta wśród nominowanych panów. Nie wiem, co mam powiedzieć, Panie Adamie, może to, że „Grzech…” jest poruszającą książką, i bardzo się cieszę, że została doceniona przez jury”.

Ryszard Ćwirlej: „Jesteś siewcą dobrej nowiny, bo właśnie zmywam naczynia, nie widziałem jeszcze nominacji.  Bardzo się cieszę, bo przecież jestem już weteranem Kryminalnej Piły. Z tego co mówisz, to stawka jest bardzo wyrównana. Słyszałem sporo dobrego o książce Jacka Ostrowskiego, Robert Małecki jest odkryciem Kryminalnej Piły, Marek Krajewski to marka sama w sobie, a nazwisko Małgorzaty Rogali również nie jest mi obce”.

Jacek Ostrowski: „Jestem bardzo zaskoczony i wzruszony. Tym bardziej, że to mój pierwszy pełnokrwisty kryminał. Cieszę się, że coraz więcej czytelników i krytyków zaczyna darzyć sympatią Zuzę Lewandowską”.