Czas na czytanie – projekt Wydawnictwa Sonia Draga realizowany w ramach programu Kultura w sieci

W ostatnich miesiącach mierzymy się z nową rzeczywistością, częściej zostajemy w domach, szukamy kontaktu z kulturą, potrzebujemy rozrywki. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Wydawnictwo Sonia Draga rozpoczyna realizację projektu Czas na czytanie w ramach programu Kultura w sieci finansowanego przez Ministerstwo Kultury.

Już od 20 lipca na facebookowym profilu Wydawnictwa Sonia Draga dwa razy w tygodniu prezentowana będzie powieść Radka Knappa Osioł na ósmym piętrze(przeł. Jacek Stanaszek) w interpretacji Mirosława Neinerta, aktora i dyrektora katowickiego Teatru Korez.

Osioł na ósmym piętrze to przewrotna opowieść o znawcach natury ludzkiej i koneserach kobiecych wdzięków, o Otisie Reddingu i sprytnych wiedeńczykach, o spojrzeniu w dal i znaczeniu rozgwieżdżonego nieba. Nawiązując do wspaniałej tradycji wschodnioeuropejskich prozaików, Radek Knapp opisuje przygody obiboka i poszukiwacza sensu życia, który ma nadzieję, że cierpliwość i przychylny los przyniosą mu kiedyś upragnione szczęście.

W ramach projektu odsłuchać będzie można także fragmenty innych powieści publikowanych przez Wydawnictwo Sonia Draga czytane przez aktorów śląskich teatrów. Zaplanowane są choćby wyimki z monumentalnej powieści Antonia Scuratiego M. Syn stulecia (przeł. Alina Pawłowska-Zampino) w interpretacji Grzegorza Przybyła, aktora Teatru Śląskiego. 

www.unsplash.com/FPVmat A

Zapraszamy do śledzenia profilu Wydawnictwa na Facebooku, gdzie będą się pojawiać informacje o kolejnych realizacjach w ramach projektu oraz dacie uruchomienia strony internetowej poświęconej realizacji Czasu na czytanie.

Wydawnictwo Sonia Draga jest jednym z czołowych producentów audiobooków na polskim rynku. Wydało już ponad 240 tytułów i stale powiększa swoją ofertę. Bogata kolekcja kryminałów oraz literatury pięknej zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających miłośników książek. 

Dzięki realizacji projektu Czas na czytanie Wydawnictwo chce dotrzeć do szerszego grona czytelników i zachęcić ich do korzystania z tej formy odbioru literatury. Audiobooki znakomicie sprawdzają się w podróżach krótkich i długich, w domu, podczas wykonywania innych czynności, a także w czasie uprawiania sportu. Wszystkie tytuły, których możecie posłuchać znajdziecie tutaj