„Nie za bardzo chciałem najeżdżać na niektóre osoby. Pod koniec roku będzie jednak trzecia książka. Ostrzejsza”. Janusz Wójcik w rozmowie ze smakksiazki.pl

Do końca rozgrywek pozostały raptem trzy kolejki. Trwa w najlepsze walka o piłkarskie mistrzostwo Polski, ale też o pozostanie w krajowej elicie. Jakich rozstrzygnięć spodziewa się były trener biało-czerwonych, z którymi zdobył srebrny medal na IO w Barcelonie? Rozmówka stricte sportowa. Więcej o książce popularnego „Wójta”, przeczytacie na stronie Wydawnictwa SQN. 

Panie trenerze, długo się Pan nosił z zamiarem przelania swoich wspomnień na papier? 

Sporo rzeczy miałem do opowiedzenia. Trzeba zostawić po sobie ślady, więc zarówno w pierwszej książce, jak i tej, jest sporo anegdot i faktów. Także na pewno czytelnicy mieli frajdę.

Po przeczytaniu tej książki ktoś się obraził ? 

No właśnie nie. Powiem szczerze, że mogłem, ale nie za bardzo chciałem najeżdżać na niektóre osoby, ale pod koniec roku będzie trzecia książka. Nie wykluczam, że będzie ostrzejsza.

Ostra jest też walka o tytuł najlepszej drużyny w naszym kraju. Kto według Pana sięgnie po to trofeum? 

Wszystko jest jeszcze płynne, ale sądzę, że Jagiellonia może jeszcze powalczyć o majstra. Wiadomo, że Legia i Lech to są faworyci, ale różne jeszcze niespodzianki mogą się zdarzyć. I myślę, że się zdarzą.

Niespodzianki będą też w dolnej połówce tabeli? 

Tutaj też wszystko może się wydarzyć. Nie ma zdecydowanego faworyta do spadku. Nikt też nie może spać spokojnie. Generalnie mówiąc, słaba jest ta nasz liga. Dlatego mogą się wydarzyć jeszcze jakieś dziwne cuda.

Przejdźmy więc do poważniejszej piłki. Reprezentacja Polski awansuje na ME 2016 we Francji?

Ten mecz z Irlandią mocno skomplikował sytuację. Teraz czeka nas mecz u siebie z Gruzją. Jeśli przytrafi się wpadka, to będzie bardzo ciężko awansować, bo przecież później mamy Szkotów i Niemców na wyjeździe. Bezapelacyjnie musimy ograć Gruzinów, a później może uda się gdzieś jakiś remis wywalczyć.