Polskie „House of Cards”

Warszawa, fot: www.unsplash.com/Kamil Gliwiński

Na kolejny, ostatni już sezon serialu House of Cards przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale już 27 lipca na rynku ukaże się książka Jacka Wojciechowicza „Kulisy warszawskiego ratusza”. Chociaż nie jest to do końca prawdą, bo jest to praca, która powstała w duecie. Byłego wiceprezydenta Warszawy przepytuje Magdalena Rigamonti. Tytuł ukaże się nakładem wydawnictwa Od Deski do Deski. 

Z ich rozmowy powstała książka będąca wywiadem rzeką, dzięki któremu czytelnik poznaje kulisy rządzenia stolicą Polski, gabinetowe rozgrywki o władzę, mechanizmy podejmowania decyzji dotyczących wielomiliardowych miejskich inwestycji. Operacja Euro 2012, zwolnienie doktora Chazana, afera reprywatyzacyjna, pomnik smoleński. Przez dziesięć lat pracy w warszawskim ratuszu, Jacek Wojciechowicz poznał wiele jego tajemnice. Teraz nadszedł czas aby je ujawnić…

Część z Was powie, że nie przez przypadek książka ukazuje się na kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi. Oczywiście, będziecie mieli rację, bo przecież Jacek Wojciechowicz uczestniczy w bitwie o stanowisko prezydenta Warszawy. Jedno jest pewne, o tej książce będzie naprawdę głośno. Nie tylko w stolicy.