„Czytanie książek w języku Braille’a jest bardzo czasochłonne”

Agnieszka Pietrzyk, fot: www.smakksiazki.pl

Ile thrillerów przeczytaliście w życiu? Pewnie dziesiątki, jeśli nie setki. Ile razy zaniedbaliście jakieś zadanie, bo powiedzieliście: „nie da się, za trudne”, albo: „nie ma mowy, nie dam rady tego zrobić”? Pewnie dziesiątki, jeśli nie setki. Jakiś czas temu wydawnictwo przysłało mi książkę „Czas na miłość, czas na śmierć”. Ponad trzysta stron, no ale wiecie, książka jak książka, na pierwszy rzut oka nic szczególnego.

Nie będę Wam teraz pisał, że zakochałem się w fabule od pierwszej strony. Nie napiszę też, że niczego lepszego już w tym roku nie przeczytacie. Sięgnięcie pewnie po lepsze, ale też gorsze rzeczy. Żeby była jasność – czyta się bardzo dobrze, jest kilka momentów, w których pomyślicie: „o! Tego jeszcze nie czytałem”. Objąłem książkę patronatem, więc logiczne, że ją polecam. Jeśli chcecie przeczytać więcej o fabule, to odsyłam Was tutaj.

Jaka byłaby Wasza reakcja, gdybyście się dowiedzieli, że autorka jest osobą niewidomą? Mało? No to powiem, że nie jest to ani pierwsza, ani druga książka Agnieszki Pietrzyk. Pisarka nie widzi od dwunastego roku życia, wszystko z powodu postępującej jaskry. Zostawiam Was więc z Panią Agnieszką, niech sama opowie jak pracuje, jak czyta, jak przeprowadza research.

Muzyka wykorzystana w wideo: www.bensound.com