HIT! Autor kontynuacji „Millennium” przyleci w maju do Polski!

fot: Magnus Liam Karlsson/Wydawnictwo Czarna Owca

Wydawcy dopiero zaczynają zdradzać nazwiska zagranicznych autorów, którzy pojawią się na Targach Książki w Warszawie, ale największe nazwisko chyba właśnie poznaliśmy. David Lagercrantz, autor kontynuacji bestellerowego „Millenium” przyleci do Warszawy! Kilka miesięcy później na rynku ukaże się najnowsza książka Szweda, „Mężczyzna, który gonił swój cień”. 

Światowa premiera piątej części „Millennium” będzie miała miejsce 7 września. Co ciekawe, książka zostanie wydana w Polsce równolegle z Francją, Niemcami, USA, Wielką Brytanią i ponad 20 innymi krajami na całym świecie.

Lisbeth Salander odbywa karę w więzieniu dla kobiet Flodberga i stara się nie wchodzić w żadne konflikty. Ale pewnego dnia staje w obronie prześladowanej dziewczyny z Bangladeszu i ściera się z przywódczynią więziennego gangu. Tymczasem Holger Palmgren informuje Lisbeth, że posiada dokumenty, które rzucają nowe światło na wydarzenia z jej dzieciństwa. Hakerka prosi o pomoc Mikaela Blomkvista. Śledztwo doprowadza ich do Leo Mannheimera, bogatego maklera giełdowego. 

Vincent V. Severski, autor trylogii szpiegowskiej, który miał okazję poznać Stiega Larssona, doskonale zna realia szwedzkiego świata, nie tylko literackiego: 

Chociaż Stieg Larsson pochodził z ubogiej robotniczej rodziny, a David Lagercrantz z inteligenckiego rodu o głębokich tradycjach, to nikt w Szwecji nie pomyślał nawet, że autor czwartej części „Millennium” korzysta na etosie zmarłego Stiega. Szwedzi kochają swoich pisarzy i to nawet ci z mniejszości, którzy książek nie czytają. Ale ci, którzy czytają, zwykli pożeracze i krytycy zgodnie twierdzą, że David stworzył dzieło samodzielne. Opowiedział o nowych zagrożeniach, nowym językiem, ale co najważniejsze, ku satysfakcji fanów, przedłużył niezwykłe życie Elisabeth Salander i Michaela Blomqvista.

Czytelnicy będą mogli spotkać się z Davidem Lagercrantzem podczas Warszawskich Targów Książki, 20 maja o godzinie 12.30.

Co nas nie zabije”, czwarta część w serii i kontynuacja przełomowej trylogii kryminalnej Stiega Larssona wyszła w ponad 40 państwach i sprzedała się dotychczas w 6 milionach egzemplarzy. David Lagercrantz jest również autorem biografii piłkarza Zlatana Ibrahimovicia.

Oto okładka najnowszej książki: