Koszulki, płatki śniadaniowe oraz konto w banku z „Tytusem, Romkiem i A`Tomkiem”?

Materiał Wydawnictwa Prószyński i S-ka

Kultowa marka „Tytus, Romek i A`Tomek” Wydawnictwa Prószyński i S-ka otwiera się na współpracę marketingową. Wkrótce bohaterowie komiksu zagoszczą w polskich domach nie tylko na półkach, ale być może też w kuchni, szafie, łazience, a nawet portfelu.

Wydawnictwo, które od 1990 roku publikuje kultową serię „Tytus, Romek i A`Tomek”, jako  właściciel licencji  na wykorzystanie wizerunku bohaterów komiksu, otwiera się na współpracę komercyjną z branżą marketingową. 

Pierwsze odcinki „Tytusa, Romka i A`Tomka” ukazały się w 1957 roku na łamach harcerskiego czasopisma „Świat Młodych” podbijając na dziesięciolecia serca czytelników i czytelniczek. Słynne „Tytusy” wychowały całe pokolenia, bawiąc humorem słownym i sytuacyjnym. Uwielbiany przez czytelników Papcio Chmiel wyznaczył poziom komiksowej narracji i warsztatu. Stał się postacią równie rozpoznawalną jak bohaterowie jego komiksów. 

Seria „Tytus, Romek i A`Tomek” sprzedała się do tej pory w kilkunastomilionowym nakładzie, miała niezliczone dodruki, a rozpoznawalność marki wśród kilku pokoleń jest niekwestionowana. Dawni czytelnicy wciąż z nostalgią kupują dzisiaj dzieciom swój ulubiony komiks.

–  Wierzymy, że siła brandu, przyjazne, niekontrowersyjne i ciepłe skojarzenia z legendarną już marką, pozwolą na skuteczne i efektywne zbudowanie kampanii wokół postaci głównych bohaterów. Od dawna mieliśmy wiele zapytań  na temat współpracy komercyjnej, głównie z branż kosmetycznej, farmaceutycznej, spożywczej, odzieżowej i finansowej. Dziś, po uregulowaniu wszelkich zagadnień prawnych  jesteśmy na taką  współpracę gotowi – twierdzi Małgorzata Marzec-Teodorczyk, szefowa Działu Marketingu, który m.in. odpowiada za obszar obrotu licencjami.

Jeśli pojawią się koszulki i bluzy z bohaterami stworzonymi przez Papcia Chmiela, to chętnie zostanę jednym z pierwszych, który będzie w nich dumnie paradował. Idealnie nadadzą się do nagrywania „Departamentu smakomiksu”, który od jesiennej ramówki wróci na łamy smakksiazki.pl.